2021/11/15

Mail/list do: Zarządy Kanału Investigation Discovery, Platformy Canal+, Platformy Polsat - brak kontroli ograniczeń wiekowych dla programów przemocowych i seksualizujących

 

     Zarząd kanału Investigation Discovery

     Zarząd Platformy Canal+

     Zarząd Platformy Polsat 

     Jako stowarzyszenie skupione między innymi na działaniach dla ochrony dzieci i Rodzin Lechickich zwracamy Państwa uwagę na długo obserwowane zaniedbania lub deformacje wyznaczników wiekowych dla odbiorców kanału ID (Investigation Discovery). Jak wiemy, jest to kanał ściśle, w pełnym zakresie czasu nadawania poświęcony tematyce kryminalnej. Przekazy mają charakter mroczny i dosłowny, dotycząc wszelkich patologii, zabójstw, porwań i zgwałceń. Długotrwałe oznakowania takich przekazów ograniczeniami od lat 7-12 zwiększają prawdopodobieństwo zakłóceń harmonijnego rozwoju psychicznego i mentalnego dzieci, szczególnie poprzez poddawanie je seksualizacji. 

     Naszym zdaniem minimalna granica wiekowa dla całego programu stacji to 16 lat. Zakładamy, że nie angażują Państwo do tego psychologa, tym bardziej dziecięcego - tak swobodne dopuszczenie nieletnich widzów do treści przemocowej i seksualnej nie ma zatem żadnego uzasadnienia. 

     Uprzejmie prosimy i reakcję i skontrolowanie procedury tudzież osób odpowiadających za wyznaczniki wiekowe przekazów kanału ID.

     Z góry dziękujemy za informację o podjętych krokach na e-mail lechistangniezno@gmail.com lub na messenger na platformie Facebook

     Zarząd Stowarzyszenia Lechistan Gniezno, dnia 01.12.2020

   Załączone zdjęcia:
     Stowarzyszenie Lechistan Gniezno w każdej podjętej sprawie koresponduje jednocześnie poprzez e-mail i list, aby zagwarantować szybką interakcję.

     Stowarzyszenie Lechistan Gniezno publikuje w mediach społecznościowych i informacyjnych lokalnych/ogólnopolskich każdy zapis korespondencji i rozmowy telefonicznej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Członków Grupy i Gości prosimy o wsparcie w miarę możliwości i przekonania:

 

     Cyfrowy Polsat e-mail: kontakt@cyfrowypolsat.pl

    

     Czcibor i Edyta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz