2022/06/04

Słowiański poród lotosowy - czym się różni od innych porodów?

 

        Słowiański poród lotosowy jest starożytnym rytuałem i poza tym, że naturalnie polega na nieingerowaniu w rozejście noworodka z łożyskiem - opiera się na trzech zasadniczych platformach:

    - łączu z duszami Przodków

    - łączu z Przyrodą

    - wzmocnieniu ochrony i energii poprzez słowiańską wysokowibracyjną geometrię symboli, afirmacje i błogosławieństwa. 

    Łącze z Przodkami to powrót do dawnych praktyk, to wlanie światła w linie rodowe, które w przypadku Rodów Słowian uległy uszkodzeniom wskutek wielokrotnych holokaustów i traum. Obecny czas to specyficzna transformacja świata, która sprowadza dusze do miejsc, które kiedyś przyniosły im mnóstwo doświadczeń. Przodkowie wracają do nas (tak jak my sami wróciliśmy), szczególnie zaproszeni i objęci gwarancjami zachowania potencjałów, albo zjawiają się na chwilę w przestrzeni wokół nas dla ochrony. Ochrona obejmuje nie tylko same narodziny, ale i ciążę - aby do ciała w decydującym momencie trafiła właściwa, przywoływana dusza.

     Łącze z Przyrodą działa przede wszystkim na Moc Rodziców, przydając im równowagi, wyciszenia, spokoju, opanowania i podniesionych częstotliwości. Uzyskuje się to poprzez przytulanie drzew i uziemianie (bosęga to podłączenie do energii Matki Ziemi). Oprócz tego warto zwracać się do Matki Ziemi o błogosławieństwo, o pomyślność porodu, o podniesienie sił ojca i matki, o ochronę noworodka. Podobnie można uczynić z wybranym drzewem, na przykład wyznaczonym na zakopanie łożyska. Takie afirmacje, czynione z poczuciem wdzięczności, wywołują wręcz dreszcze w ciele, i wzruszenie w sercu - a w decydującym momencie pięknie, zgodnie z intencjami, owocują.

    Wysokowibracyjne symbole Słowian, wchodzące w zakres tak zwanej świętej geometrii, harmonizują wszystko, całą przestrzeń rytuału porodowego wraz ze znajdującymi się w niej Istotami. Wspiera to zatem ich równowagę i przytomność umysłu, ale nie mniej wspiera spokój Dziecka, które się w tej przestrzeni i pomiędzy tymi Istotami pojawia. Te symbole harmonizują także i proces adaptacji noworodka do energii nowej rzeczywistości. Symbol, który wskazuje Weda, i który polecamy własnym doświadczeniem, to Rodziniec. Można go umieścić nad łóżeczkiem Malucha i w jego wózku. 

    Oprócz tego sprzyjające dla Domu i Rodu będą adekwatne znaki runiczne oraz motanki (laleczki - gałganki z materiału nasyconego intencjami pieczy, życzliwości, miłości). Rosyjskie Wedy wskazują motankę jako najlepszy pierwszy dar dla noworodka. Ponadto znakomite działanie harmonizujące wykazuje muzyka w częstotliwości 432 Hz - mogą to być na przykład mantry słowiańskie.

    Jakkolwiek prawidła porodu lotosowego są podobne dla wszystkich ludów rdzennych Ziemi, to między przyjętymi przez nie symbolami i praktykami mimo wszystko występują pewne różnice. Wynikają one z dostosowania środków do częstotliwości DNA danych ras, jak i do energii przestrzeni życiowych. A jednak, mimo przyjęcia, że dla słowiańskich niemowląt najbardziej będą dostrojone rodzime symbole czy obrzędy, to nie oznacza, że symbol Aborygenów lub rdzennych Amerykanów nie przysłuży się korzystnie dla porodu słowiańskiego. Decydującą siłą nośną są zawsze intencje i koncentracja uwagi oraz energii na celu, który kreujemy. Natomiast ewidentna różnica występuje, kiedy porównać słowiański poród lotosowy z porodem lotosowym szpitalnym, zachodnioeuropejskim oraz domowym - jeśli odbywa się pod standardową opieką kontraktowej szkoły rodzenia. Jeśli zachęcamy do sięgnięcia po ewidentnie szersze kompendium słowiańskiego porodu, to nie dlatego, że szanujemy mądrość Przodków i ich Wedę, co jest zresztą także prawdą, ale przede wszystkim dlatego, że gwarantuje ono podwyższenie sił duchowych Dziecka i Rodziców w decydującym momencie fizycznego spotkania. Ale też oznacza to i korzystny wpływ długofalowy. Ktoś może powiedzieć, że żadne tradycyjne praktyki słowiańskie nie są nieodzowne, żeby Dziecko przyszło na świat zdrowe i szczęśliwe w domowym lub plenerowym porodzie lotosowym - i jest to prawda - i że najwyższą wartością dla powodzenia takiego porodu, oprócz zdrowia i odpowiedzialności, jest spokój. Tak - ale właśnie wszystkie wymienione platformy porodu słowiańskiego kreują potężną energię na ów spokój. Opanowanie, ufność, wyczucie i równowaga są owocami wprowadzonych intencji i czynności. Co potwierdzamy na przykładach własnych doświadczeń. Spokój zapewniony Dziecku przychodzącemu na świat, będzie dożywotnio wynagradzać jego Rodziców.

    Wszystkie te podstawy definiujące słowiański poród lotosowy ujęliśmy w sposób ogólny, ale dobieranie konkretnych środków wspierających rytuał narodzin, jest oczywiście indywidualną sprawą każdego Rodu, a nawet każdych kolejnych w Rodzie małżeństw. Albowiem Rodzice, opierając się na intuicji i dostosowując do okoliczności, konstruują najlepszą możliwą oprawę dla zamocowania swojego Malucha w nowym świecie.Wszystkim zatem Mężom i Żonom życzymy spokoju w przygotowaniu i w przeprowadzaniu świętego rytuału narodzin i radości przy powitaniu kolejnej Istoty w Rodzie.

    Dobromiła i Czcibor

    Zdjęcia ze stron https://moederaarde.nl/achtergrond/lotusgeboorte/ i https://optolov.ru/the-pipes-and-plugs/oberegi-dlya-detei-neobhodimye-predmety-dlya-zashchity-i-schastlivoi-sudby.html

    Szerzej o czynnościach porodowych w duchu słowiańskim w naszym artykule Słowiański Poród Lotosowy - pierwszy po wiekach w Gnieźnie. Pełne spektrum doznań i korzyści - https://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2020/06/sowianski-porod-lotosowy-pierwszy-po.html

i w dziale bloga Lechickie Odrodzenie Słowiański Poród Lotosowy i Ochrona Dzieci https://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/p/sowianski-porod-lotosowy.html


Motanka dla noworodka (koniecznie bez twarzy) jest amuletem podobnym do motanki wręczanej nowożeńcom. Różnica polega na tym, że jej Moc ochronna rośnie, jeśli jest wykonana przez samą matkę, tuż przed lub tuż po porodzie, z ubrań Rodziców (zawiera ich energię), bez użycia przedmiotów ostrych (ponieważ powodują odcięcie energetyczne), zatem igły i nożyczek.


Ochrona łożyska to przede wszystkim bardzo obfite zasolenie, które można uzupełnić ziołami. Tak zabezpieczone łożysko można zawiązać w dużym ręczniku i umieścić w koszyku. Oprawa zależy od estetycznego i rytualnego postrzegania Rodziców.


3 komentarze:

  1. Spojrzałam na rysunek przedstawiający tarcze z narysowaną na niej swarożycą i skojarzyła mi się z łożyskiem.

    OdpowiedzUsuń