2024/02/18

Stowarzyszenie Lechistan Gniezno - Serce Rodu. Cztery lata w polu patriotycznych działań

  


    W styczniu minęły nam cztery lata od założenia stowarzyszenia. W rzeczywistości działamy dłużej - przez blog Lechickie Odrodzenie od roku 2017, z kolei na swych wlasnych profilach i innych platformach jeszcze wcześniej (zanim się spotkaliśmy, łącząc dusze i Moce). 

    W styczniu 2020 roku powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Lechistan Gniezno większą grupą, w której zapewne każdy na swój sposób postrzegał metody działania, charakter i cały rezonans takiej gromady. Z racji rodzinnego statusu założycieli działalność skupiona została na przekazywaniu informacji, wspieraniu projektów patriotycznych i interakji instytucjonalnej, rzadziej: udziale w wiecach i odczytach. 

    Dwa lata później nastąpiło rozdzielenie - kontynuację naszej pracy afirmowaliśmy rozbudowaną nazwą: Stowarzyszenie Lechistan Gniezno - Serce Rodu. Dla nas było to przede wszystkim uzupełnienie pracy na blogu - pomocne w przypadku wielokrotnych interakcji z instytucjami i mediami systemu. Było oczywistym, że korespondenacja, dokumentacja czy telefon afirmowane blogiem nie będą przyjmowane tak samo, jak przez członków stowarzyszenia, to jest grupy definiowanej systemowo i formalnie postrzeganej. Sprawdziło się to znakomicie - tylko niewielka część naszych interwencji została zignorowana. Ażeby rozmiar ignorowania naszych pism uczynić jeszcze mniejszym, od początku, w każdym jednym liście czy e-mailu wysyłanym do urzędów lokalnych i wojewódzkich, administracji wspólnot mieszkaniowych, stacji telewizyjnych oraz KRRiT, prezydentów, komendantów policji, lekarzy, przyrodników, rzeczników praw dziecka i rodziny, zarządów firm, stowarzyszeń filmowców, ośrodków LOK i szkolenia kierowców, dyrekcji szkół i przedszkoli, przyrodników, konserwatorów i innych - zawieraliśmy jako zwieńczenie takie zdanie: Wszelka korespondencja, działania i interakcje Stowarzyszenia są publikowane na forach lokalnych i ogólnokrajowych. 

    Był uczciwy, ale i strategiczny element treści dotyczącej wszelkich spraw, który wywarł i wciaż wywiera oczekiwany skutek.

    Podkreślmy jednak, że każda z naszej interwencji miała od początku energetyczny zapis na dwóch torach: w przestrzeni instytucjonalnej i w przestrzeni publicznej. Niektórzy podważają realny wpływ tego rodzaju pism na urzędników, jednak uważamy, że nie ma energii zmarnowanej. Marnotrawstwem jest jedynie bierność. Nawet na platformach Matrixa budzą się lechickie dusze, same platformy też zresztą wchodzą w kolejne stadia przeobrażenia. Niezależnie od postrzegania tej kwestii, publikowanie takich działań na forach sieciowych oznacza zarówno dodatkowy zapis Słowa Mocy w przestrzeni, jak walor inspiracji, informacji i mobilizacji Rodaków i Patriotów. Tak właśnie wszyscy nawzajem na siebie działamy i tak procesuje się Lechickie Odrodzenie

    Każda jedna gromada, stowarzyszenie, wataha, wiec Lechitów - jest projektem patriotycznym samym w sobie. Każda pracuje nad renomą swojego logo i siłą wpływu. Wiedząc o tym, pilnowaliśmy najważniejszych walorów nośnych lechickiego hufca: etyki, uczciwości, wyważenia, braku osądu i patrzenia z góry, gotowości do współpracy i wsparcia. Ciężar interakcji instytucjonalnych położyliśmy na ochronę Dzieci i Przyrody, najwyższych dóbr Słowian. 

    Przedsięwzięliśmy pierwsze w Kraju kampanie lechickie: Dla Przywrócenia Powszechnego Słowiańskiego Porodu Lotosowego, Przeciw Ginekologii Męskich Rąk, Przeciw Anglicyzacji, Przeciw Agresji Dźwiękowej Pojazdów, Dla Uzdrowienia Telewizji i Innych Mediów, Dla Zniesienia Wszelkich Szczepień (Istot Żywych), Dla Jedności Narodowej - Lach do Lacha, Przeciw Koszeniu Traw i Łąk Miejskich (i Wycinaniu Drzew). 

    Jesteśmy Lachami z Krwi i Kości. Mickey Rourke powiedział jako polski policjant w filmie Rok Smoka: Jestem Polakiem. A Polaka nie można kupić. 

    Powiedział prawdę, tylko trzeba ją wydrębnić: można kupić lisa farbowanego na Polaka. Nigdy zaś - Lacha. Taka to różnica. Nikt nas nie kupi. Lechitów nie można kupić. Można ich tylko zmobilizować do oporu i pracy wyzwoleńczej. 

    Projektujmy! Twórzmy kręgi synchroniczne wizją, energią, duszą. Każda gromada patriotów ma realny, transformujący wpływ na sprawy ojczyste, czy jest mała, czy liczna, czy rejestrowana systemowo, czy ślubami przymierza nad ogniskiem. Moc takiej gromady to połączenie energii wynikłych z wibracji logo, intencji, potencjałów i zaangażowania każdej z dusz. Niech jedno lechickie ognisko rozpala drugie - porzucamy niesłowiański mechanizm władzy jednego czy kilku wybrańców, przywracamy siłę wiecu i pospolitego ruszenia. Niech ognie zapalają kolejne ognie - przekazujmy sobie płomień lechickiej duszy, natomiast nie gaśmy sobie nawzajem zapału. Nie dajmy się wprowadzać w chazarskie fortele prowokujące wasnie i opóźniające konstruowanie wspólnego dobra. Trzeba nam ważyć słowo, filtrować przekazy, szczególnie osądy - i szanować wzajemnie swoje pule możliwości i sposoby działania. Cel jest wspólny: spotkamy się na zielonych wzgórzach zwycięskiej, odrodzonej Lechii. 

    Po drodze niech tylko przybywa uścisków dłoni i łączenia projektów w generator narodowej Mocy.

    Dla farbowanych lisów to są chwile ostatnie. Przyspieszą i przypieczętują to narzędzia, które mamy w sobie od zarania: godność, wzajemna życzliwość, niezłomność. 

    Dziękujemy wszystkim za ujmujące wsparcie dla naszej pracy, która tak naprawdę jest pracą wspólną, Słowo nabiera Mocy szczególnej, kiedy Rodak przekazuje je Rodakowi, a ten - kolejnemu, i kolejny kolejnemu. Tak działają wiec i krąg Mocy Lechitów. Słowo jest gruntem każdego projektu. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie przekazane nam poruszające opinie i udostępnienia. 

    Robimy swoje. Lach do Lacha.

    Dobromiła i Czcibor


    Wszystkie interakcje i publikacje związane z naszymi kampaniami zawarte są w działach bloga Lechickie Odrodzenie: Kampanie oraz Stowarzyszenie Lechistan Gniezno - Serce Rodu. 

    Post udostępniony na Facebooku zawiera część naszych patriotycznych przekazów w formie graficznej z lat 2017 - 2024, które można przejrzeć wchodząc przez poniższy  link: https://www.facebook.com/groups/1513130285712809/permalink/2125870864438745?locale=pl_PL

4 komentarze:

 1. A czy można gdzieś zobaczyć rzeczywiste efekty działań waszych pism? Wiele korespondencji widziałem opublikowanych na blogu, ale mi chodzi o to, czy można zweryfikować iż pisma odniosły zamierzony skutek (np.: zmiana decyzji przez urzędników, usunięcie czegoś z przestrzeni publicznej itd.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żaden urząd się nie przyzna do tego, że zrobił coś pod wpływem "foliarzy", to chyba oczywiste... Czy mowiąc z należytą godnoącią - nas, Lachów, gospodarzy i patriotów tej ziemi. Efekty trzeba sczytywać w polu subtelnym. Druga sprawa - robiąc tego rodzaju interakcje nawet szkoda energii na wymuszanie pewnych demonstrowanych formalnie i publicznie potwierdzeń - istotny jest zapis woli i komunikat tym instytucjom, że "poddana" im lokalna społeczność nie jest bierna. To działa różnie - czasem nie zapobiega pewnym systemowym dzialaniom już uruchpmionym, ale hamująco wpływa na planowane.
   Damy tu przykład, że działanie jest efektywne, ale nie potwierdzone przez poddany weryfikacji urząd. Kiedy w 2020 roku urząd Gniezna i prezydent ogłosili plany rewitalizacji jednego z parków, zrobiliśmy dokumentację dziwnych sygnałów na jego terenie i przeslaliśmy to do wojewódzkiego konserwatora, dodając opinię, że dotychczasowe obserwacje rewitalizacji każą zakładać nadmierne tendencje redukowania drzewostanu. Podczas rozmowy telefonicznej konserwator zapowiedział przyjazd kontrolny. W następnej rozmowie ujawnił nam, że plan miasta zakładał wycięcie większości drzew i wytyczenie nowych ścieżek. Konserwator wycofał z planu te ścieżki i znacznie obniżył ilość drzew do wycięcia. Co ciekawe, wycinacze wyrzucali te poprawki w rozmowie z Czciborem, bez ogródek mówiąc, że wycięliby znacznie więcej, gdyby tylko mogli, wskazując "trefne" drzewa.
   Tak więc interweniowaliśmy, biorąc udział żywotnie w ochronie przyrody. Ale w tablicach informacyjnych na terenie parku, głoszących zachowane enklawy drzew, wzmianki o tym nie ma. I chyba nie mogło być inaczej, prawda?
   Bezsprzeczne efekty interwencji są w praktyce nie do wyliczenia i nikt ich w mediach nie zakomunikuje. Dlatego nie oglądamy się na żadne potwierdzenia i dzialamy na energii "zasiewu". Bo wszystko ma rezonans, prędzej czy później. Cały widoczny coraz bardziej w mediach zwrot w kierunku ochrony drzew to efekt lawiny ludzkich intencji i protestów, każde ziarno zakiełkuje.
   Przy tym - w magistratach postępuje wymiana pokoleń i młodzi są już nasawieni nie na kombinacje karierowe a la lata 90', a na projekty zgodne z charakterem ich pracy.
   C. i D.

   Usuń
 2. Czy "Stowarzyszenie Lechistan Gniezno - Serce Rodu" ma swoje konto bankowe? Ile jest osób zaangażowanych w stowarzyszeniu? Jako, że wyraźnie widać, że sytuacja Polski i krajów słowiańskich jest zauważalnie coraz gorsza, również przez napływ nie-słowiańskich imigrantów, czy stowarzyszenie ma jakieś plany i zamierza działać również w tym kierunku? Konto: 63 1020 4115 0000 9602 0134 7723
  odnosi się do stowarzyszenia, czy do osoby prywatnej? Warto wyraźnie to napisać, gdyby ktoś chciał dokonać darowizny.
  Serdecznie pozdrawiam
  Niech Słowiańszczyzna się odrodzi, niech Sława i Wielkość urzeczywistni się w naszym życiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :) Jak jest napisane w widocznych grafikach, podane konto wspiera nasz Ród i projekty, w tym bloga.
   Stowarzyszenie nie ma konta ani wpływów. To rzeczywiście trudny czas z wielu powodów, ale każda gromada i każda dusza z osobna będzie wspierać lechickie sprawy na miarę możliwości. Damy radę. :)
   Czcibor i Dobromiła

   Usuń