2018/06/10

Dlaczego należy zakończyć dzielenie władzy z mniejszościami etnicznymi     Jako Lechita jestem bardzo gościnny i życzliwy wobec wszystkich uczciwych gości naszej ojczystej ziemi, a nawet raduję się widząc urzeczenie ich walorami Lechickiego Domu. Nasza gościnność to niewątpliwie efekt czystego, szczodrego serca - dzielenie się i pokrzepianie to bardzo słowiańskie cechy. Gościnność musi naturalnie iść w parze z rozwagą i - w rzeczy samej - z odpowiedzialnością za bezpieczne i harmonijne życie dzieci. Cała długa, zawiła i dramatyczna historia naszego Narodu dowodzi tego, że cechował nas brak czujności i naiwność właściwie dziecięca.
     Pisząc to, nie potępiam naszych przodków, ani nie czuję złości. Jest mi ich szczerze żal, ponieważ rozumiem te wymienione słabości. Ufność i łatwowierność to cechy dobrych ludzi, i to cechy wszystkich dzieci. Matrix potrzebuje czasu, by z części tych dzieci, czystych, otwartych, uczynić zasklepione strachem lub nieżyczliwością ogniwa systemu.
     Nasi przodkowie byli otwarci w całej szczodrości swych serc - a przy tym oczywiście pewni swych mocy i sił bojowych - dlatego zawalony dach Lechii runął im na głowy. Dali się podejść i wymanewrować.
     Piszę o tym, ponieważ przy całej słusznej tendencji odgrzebywania znakomitych dokonań i mądrości dawnych Lechitów, i przy rosnącym coraz powszechniej pragnieniu przywrócenia Wed jako reguł życia - nie możemy powtórzyć ich błędów. Rozwaga, czujność, samoochrona - obok życzliwości, serdeczności i gościnności.
     Jedną z koniecznych zmian na tym polu jest definitywne zakończenie osobliwej tradycji dzielenia władzy z mniejszościami etnicznymi. I bez znaczenia jest tu, jak liczna jest każda jedna i jakie ma zasługi dla Lechii. Dom równowagi i porządku ma tylko jednego gospodarza - jeden Naród.
     Znamiennym jest, że im bardziej chwiejna, nielojalna i zdradliwa była czy też jest dla spraw polskich dana mniejszość - tym większe jej roszczenia co do władzy i promowania swej kultury.
     Mniejszości etniczne w naszym kraju można łatwo podzielić na generalnie lojalne i generalnie nielojalne. I tak chwalebnie można mówić o udziale Ormian czy Tatarów w obronie wielokrotnie dotkniętą wojną Polski, zaś postawy Niemców czy Chazarów to zupełnie przeciwny biegun; pamiętny ambaras, który musi znaleźć racjonalne odbicie w modyfikacjach struktur władzy.
     Niezależnie jednak od sympatii czy antypatii do owych mniejszości, nie widzę powodu, by miały mieć one wpływ na politykę wewnętrzną czy zewnętrzną odrodzonej Lechii. Rozsądek każde zakładać, że mniejszość niemiecka będzie żywić sentymenty niemieckie i dbać o swoje odrębne od lechickich interesy. Każda mniejszość narodowa jest potencjalnym sprzymierzeńcem Lechitów w razie wojny obronnej, albo potencjalnym wrogiem na tyłach (co pokazała historia). Tymczasem nam, Lechitom, trzeba zabezpieczenia swej przestrzeni, skoro już ją wyzwolimy, odbierzemy i poddamy naprawie to jest nakładanym prawom wedyjskim.
     Mniejszości narodowe muszą to zaakceptować, tak samo jak goście akceptują w naturalny sposób przemeblowanie czynione przez gospodarza Domu. 
      Nie wiem, skąd w ogóle wziął się pomysł obdarzania gości lechickich przywilejami władzy - czy był to ów dar niezwykłej (i niekontrolowanej) szczodrości gościnnych pradziadów, czy sprytnie wmanipulowane novum przez obce siły, czy jakieś nagrody ówczesnych władców - ale to się nie sprawdza.
     Szczerze mówiąc dziwi mnie już samo oczekiwanie ze strony gości - by przydzielono im możliwość wpływania na administrację i strategię Lechii. Tym gorzej, jeśli jest to roszczenie.
     W obecnym parlamencie i urzędach liczni są Chazarowie, którzy dostali się tam dzięki poparciu nieświadomych ich krwi (i intencji) Lechitom. To kolejna lekcja, która popiera modyfikację struktur władzy.
     Biorąc pod uwagę całą historię Lechii, liczbę wojen obronnych, poniesione straty, wciąż sabotującą kraj targowicę, uważam, że do polskich struktur władzy powinni być dopuszczani tylko ludzie lechickiej krwi, i żadni inni. Ponadto, przez wzgląd na tę historię, i wobec kulturowej i społecznej apokalipsy rujnującej Europę Zachodnią, niezbędna jest narodowa dyskusja Lechitów i weryfikacja całej polityki wobec mniejszości narodowych i migracji.
     Oczywiście narody goszczące w Lechii mogą dbać o swoje sprawy dzięki stowarzyszeniom i organizacjom, nie sądzę z kolei by tacy Ormianie, Tatarzy czy Białorusini mieli potrzeby czegoś ponadto. Biorąc zaś pod uwagę politykę wobec Polski ze strony Niemiec, Izraela i Ukrainy - jest uzasadnione odjęcie mniejszościom tych krajów na naszej ziemi wszelkich wpływów politycznych.
     Zrównoważone, uczciwe i wdzięczne społeczności nie wnoszą roszczeń ponad miarę! Natomiast muszą i mogą liczyć one na życzliwość i gościnność gospodarzy ziem, które obrały sobie za nowy Dom (niezależnie czy dawniej czy też niedawno). Lechia całą swoją historią udowodniła niezwykły duch i poziom gościnności, i świat to wie.
     Nie jesteśmy cudzoziemcom winni niczego ponad to, co z naszego narodowego charakteru wynika: spokojnego współistnienia i polepszania ogólnego statusu życia społecznego - na czym korzystają oni siłą rzeczy. W tych kwestiach muszą oni liczyć zwyczajnie na nasz charakter, w tym życzliwość, oraz korzystny kierunek ewolucji społecznej - dokładnie tak samo, jak muszą liczyć na to, i tylko na to, lechiccy migranci kierujący się do Francji, Irlandii, Australii i gdziekolwiek indziej. 
     Niedopuszczalnym i boleśnie wypalonym na tkance zachodnich społeczeństw jest pozwolenie mniejszościom na tworzenie odosobnionych enklaw i dzielnic odciętych czy niebezpiecznych dla gospodarzy kraju. 
      Wszelka agresja obcokrajowca wobec gospodarza musi być surowo karana, odszkodowaniem, więzieniem, banicją. Każdy pojedynczy Lechita powinien mieć poczucie bezpieczeństwa w jakimkolwiek miejscu swej Ojczyzny. Nawet jesli żyje tam społeczność innej krwi.
     Masowe i pozbawione kryteriów i uzasadnień wydawanie paszportów i obywatelstwa obcokrajowcom spoza Rodziny Słowiańskiej - co praktykuje obecny rząd - uważam za nieodpowiedzialne i szkodliwe, słowem antynarodowe, i musi to zostać bezzwłocznie powstrzymane. Tylko w ten sposób uchroni się tożsamość, stabilność kulturową i militarną (wojna obronna), oraz czystość i poziom wibracji przestrzeni Ojczyzny.
     Wobec bliskiego już procesu przyspieszonego sprzymierzania i bratania się z narodami słowiańskimi, ograniczenia osiedleńcze nie powinny dotyczyć ich w żaden sposób. Wyjątkiem jest tylko Ukraina, która musi uwolnić swoje struktury z wpływów chazarskich i rozliczyć zbrodnie i obecny kult banderyzmu. Po czasie ukraińskie ziemie i tak najprawdopodobniej w naturalnym i spokojnym przebiegu rozłożą się na terytoria Lechii i Rosji.
     Jesteśmy Lechitami nowej epoki. Pozostając życzliwymi opiekunami dla gości, stając się pionierami reform dla całej planety - uczymy się jednocześnie nowej sztuki zachowania rozwagi i czujności, mimo cechujących nas radosnych dziecięcych dusz.
     A skoro tak się stanie - będziemy żyli spokojni i spełnieni, widząc w oczach naszych dzieci lechickich nie tylko ufność i wrażliwość, ale i poczucie bezpieczeństwa, dumy i mocy.
     Darz bór!
     Czcibor


19 komentarzy:

 1. "Dlaczego należy zakończyć dzielenie władzy z mniejszościami etnicznymi?"

  1. - Ano choćby dlatego, że np: poseł do Sejmu RP musi posiadać obywatelstwo Polskie (Polski dokument tożsamości - paszport, dowód osobisty). Tak mówi Konstytucja RP i ani słowa n/t pochodzenia etnicznego czy narodowości posła. To jego prywatna sprawa, o ile w całej swojej karierze poselskiej nie przedłoży racji swojej nacji nad racje Polskie! Nigdy!

  2. - Moja być może ułomna logika mówi mi, że na obszarze RP niepodzielnie sprawuje władzę Naród Polski, czyli zbiorowość, której wszyscy członkowie, bez wyjatku, są formalnie Polakami (Polski dokument tożsamości - paszport, dowód osobisty), a czując się Polakami, działają i optują za pomyślnością RP.

  3. - Sytuacja, gdy mniejszość Niemiecka z automatu otrzymuje w sejmie dwa mandaty, to jakaś kompletna aberracja. Z jakiej to niby racji i dlaczego tylko dwa? A co z Cyganami, Żydami, co z Tatarami, Eskimosami? Co w końcu z homoseksualistami, lesbijkami, leworękimi, łysymi, garbatymi? Toż również mniejszości! Przynajmniej na razie.

  Często nasza gościnność i tolerancja bardzo są podobne do czołobitności, służalczości wręcz, lub choćby tylko skrajnego infantylizmu. Czas dorosnąć!

  Całkowicie popieram Autora!

  LG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ten jak zwykle przenikliwy komentarz - nic dodać! W kwestii absurdu i antynarodowych wymysłów wspólnie chyba orzekliśmy wszystko.

   Usuń
 2. 100% popieram i jestem takiego samego zdania.... Tylko czy nie jest już za późno?I jak to zrobić aby Lechia wróciła w nasze ręce...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieć ja w sercu, w umyśle i w mowie jako Jednię, osadzoną i oczywistą, obecną i niepokonaną.

   Usuń
  2. To prawda, teraz bowiem nawet myśl, szczególnie mocnoświadoma, generuje zmiany i nową rzeczywistość. Przestrzeń i procesy kosmiczne są po naszej stronie, przeciwnik jest w odwrocie.
   Oczywiście wciąż szkodzi, mącąc umysł i psując zdrowie naszym wielu rodakom. Pomagajmy im na tyle - na ile sami pozwolą.

   Usuń
 3. W kwestii debilizmu i konformizmu autor osiągnął K2

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mądry artykuł! Autor głośno powiedział to, co wielu ludziom krąży po głowach, choć zagłuszane przez wszechobecną "poprawność polityczną", wciskaną nam opacznie rozumianą otwartość i tolerancję. Niech ci, którzy tak krzyczą, jadą na Bliski Wschód i tam próbują uczyć ciemnotę i barbarzyńców z gównochatek, co znaczą te słowa. Jestem pewna, że niedługo by to trwało... Jesteśmy Polakami i mamy przede wszystkim dbać o dobro swojego narodu! Czy to źle? Dlaczego to, co do tej pory nazywano patriotyzmem, teraz opluwa się jako faszyzm? Czy mamy skończyć jak Europa Zachodnia? Bać się wychodzić z domu bez eskorty? Liczyć się z napadem, gwałtem, pobiciem? Jakim prawem narzuca się nam "przyjaźń" z upaińcami? Kult holokaustgeszeft? Popieram Autora całym sercem !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, to celne uzupełnienie, niczym dopisany akapit. Cieszę się i... bądźmy dobrej myśli, bo warto. ;)

   Usuń
 5. Trudność polega na tym, że chazaria działa podstępnie nie przyznając się do swojej przynależności.; udają przed nami Polaków sami porozumiewając się konspiracyjnie. Za wstrętnej komuny zawsze określało się narodowość i obywatelstwo. Jedną z pierwszych decyzji chazarii po podbiciu Polski było zlikwidowanie (specrozporządzeniem) w dokumentacji pojęcia narodowości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest prawda. Chazarię zgubi - i już lawinowo wręcz dekonspiruje - brak cierpliwości. Wręcz podbiegają w swoich skrajnie aroganckich i niedorzecznych roszczeniach jak spienieni orkowie. Tylko najgłębiej zmanipulowani i śpiący Lechici tego jeszcze nie widzą.

   Usuń
 6. A jak chcecie tego dokonać? jak chcecie przeciwstawić się wpływą niemieckim i chazarskim? skoro od prawa do lewa są oni wszędzie, do nich należą media, firmy, banki? JAK?? nie ma możliwości w tym momencie bez przelewu krwii tego dokonać tylko że ginąć będziemy my - Patrioci nie ważne czy biali czarni żółci ale ci którym dobro Polski jest ważne- ONI NIE PÓJDĄ WALCZYĆ -będą nas podjudzac sponsorować strony konfliktu, będą w dowództwie wydawać rozkazy tak jak podczas IIWS, co z tego że jest nas kilka tys na tym i podobnych portalach - to nawet nie jest mniejszość, Każdy kto chce innaczej jest przedstawiany jako rasista ksenofob, faszysta, - nikt nie chce mieć takiej łatki przypiętej. KOLEJNA sprawa - kler nie pomaga nam wręcz przeciwnie- ogłupia ludzi, ale może dzięki temu że jest tak zachłanny na kasę, to wielu ludzi zaczyna się odsuwać i szukać prawdy- nie neguję istnienia Boga, neguję postępki podobno jego sług, chociaż nie chce się mi wierzyć, że to jego raczej są sługami złego ducha. no i wreszcie nie idealizujmy Lechii- bo jak tam było to nie wiemy - a było zapewne tak jak wszędzie- byli dobrzy i źli bogatsi i biedniejsi. Natomiast jeśli patrząc na naszą stronę polityki to na kogo zagłosować? Braun, Kowalski, Korwin to głosy stracone - gdyby poszli razem to te 5% by mieli. Kukiz- ciągle nie może wybić się na tyle aby musieli się z nim liczyć. reszta jak jest wiemy- mydlenie oczu i ogłupianie ludu wg. zasady my nie ruszamy was wy nie ruszycie nas . Ale się rozpisałem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie wymienione nazwiska nie mają niczego lechickiego ani w sercu, ani w intencji. Przynajmniej na razie - nie te osoby należy poprzeć.
   Zmiana dokona się poprzez szerzenie wpływu na rodaków i zmianę OGÓLNEJ ŚWIADOMOŚCI OTOCZENIA/NARODU, poprzez słowo i myśl. Myśl jest ładunkiem elektrycznym, który przenika umysły ludzi wokół. I to teraz działa mocniej niż kiedykolwiek przedtem.
   Jeśli chodzi o wybory, to właściwi ludzie wyłonią się, gdy nadejdzie czas. Na pewno nie ma co popadać w desperację, warto zaś pracować nad swoją osobistą energetyką - bo i to wpływa na otoczenie. :)

   Usuń
 7. Ciekawy tekst ale ale
  dlaczego do ilustracji autor uzywa strojów Słowian wschodnich - czyli strojów ruskich.
  Wszak wśród plemion zamieszkujących Polskę wykształciły się piękne stroje. Tu podaję link przykładowy https://www.pinterest.ph/pin/279434351854370415/
  A można - idąc po najprostszej linii poszukiwań skorzystać z tego co dotrwało wśród Lechitów / Lachów do dzisiaj. Mówię o Lachach zwanych Sądeckimi ;-)
  https://www.google.pl/search?biw=1920&bih=884&tbm=isch&sa=1&ei=sPZ_W-TSH4XbwALeg7OQBg&q=polskie+stroje+ludowe+lachy+s%C4%85deckie&oq=polskie+stroje+ludowe+lachy+s%C4%85deckie&gs_l=img.3...213384.215867.0.216234.14.14.0.0.0.0.160.1535.5j9.14.0....0...1c.1.64.img..0.0.0....0.gWMiWwz4fgg#imgrc=Nk5uqssWl3gFiM:

  Jesli ktoś szuka czegoś bardziej archaicznego - polecam strój z południowej lubelszyczyzny - strój biłgorajski. http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/9369/alfabet-bilgorajski.html#prettyPhoto

  A na koniec - wybierz sam - biorąc pod uwagę z jakiej dzielnicy / regionu Polski pochodzisz lub gdzie mieszkasz
  Prezentacja polskich strojów regionalnych - https://etnograficzna.pl/projekty/stroje-ludowe/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :) Rosjanie to Lechici Wschodni, bracia. Nie mam większej potrzeby segregować strojów wedle Rodzin Słowiańskich, ale jeśli ktoś to /z/robi, uszanuję to. :)
   Wybieram prawie zawsze ilustracje rosyjskie głównie z tego powodu, że jest ich w Internecie ogromny wybór (polskich jest niewiele i często nie ma tego, czego szukam dla podbicia klimatu i energii artykułu), poza tym uwielbiam rysunek rosyjski. :)
   Jestem jednak spokojny o to, że wkrótce lechickie fasony z dawnych epok... i na dziś - wyroją się bogato w Sieci. :)

   Usuń
 8. https://www.polskatradycja.pl/images/polska-tradycja/stroje-ludowe/stroje-lachow-sadeckich/stroj-lachow-sadeckich-07.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałbym osobiście promować słowiańskie ciuchy - a nie zachodnie - od przyszłej wiosny w moim mieście - i będę się rozglądał za czymś ciekawym. :) Piękne jest to, że doczekamy sklepów z taką odzieżą, bo oferta ograniczona do Internetu potwierdza niszowość... jeszcze ;)

   Usuń
 9. http://etnoszafa.pl/regiony/lachy-sadeckie/

  Zakochałam się w tych haftach i zwiewnych koszulach. Dziękuję za podpowiedź <3

  OdpowiedzUsuń
 10. NAJWYŻSZY CZAS ZROBIĆ PORZĄDEK NA POLSKIEJ ZIEMI ... dziękuję Czciborze za słowa ktore każdy SŁAWIANIN ... nosi w swoim sercu ... Vedamir

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy w taki czy inny sposób działamy dla tego porządku... Tak, już pora :)

   Usuń