2021/03/14

Lechicki Przegląd Tygodniowy. Dokonało się zapowiadane rozdzielenie światów

 

     Zapraszamy do 13 Lechickiego Przeglądu Tygodniowego, gdzie wydarzenia omawiamy w duchu wartości narodowych i słowiańskich. Dziś między innymi:

     - czyż nie zapowiadaliśmy kompromitacji szczepionkowej kampanii?

     - Polki wycofują się ze szpitali do porodów domowych

     - klęska masońsko-chazarska: szczepionki nie dziesiątkują Wolnych Lachów

     - rozdarcie policyjnego ducha

     - upadek Kościoła nabiera huku i pędu

     - zapowiadaliśmy rozdzielenie światów...

     - zapowiadaliśmy serię, jeśli nie lawinę wpadek i kompromitacji dotyczących ostatniej kampanii masonerii wymierzonej w ludzkość. Przytaczanie niezliczonych tytułów medialnych mija się z sensem: niewiarygodność całego przedsięwzięcia i wspierającego je zagonu bezdusznych najemników widzi każdy, kto widzieć chce. Jedno potknięcie goni drugie: to tak, jakby wypuścić w pole decydującej bitwy pułk czołgów, z których co chwilę jeden zapalałby się lub gubił gąsienicę. Cała kampania szczepień przeciw hologramowi zwanemu Covid-19 ściśle synchronizuje się z rozdzieleniem światów: krótko zatem ujmując sprawę, ci, którzy poddają się owym szczepieniom trzebiącym umysł i ciało, podkreślają swoje umocowanie do mijającego świata, ci zaś, którzy odrzucają fałsz i autodestrukcję, idą bezpiecznie i pewnie w nową, bogatą i harmonijną rzeczywistość Wolnych Narodów.

     - Polki wycofują się ze szpitali porodowych. W upadającym szpitalnictwie gęstnieje mroczna i szkodliwa energia satanistycznych projektów Babilonu i masonerii. Generuje ona traumy zwłaszcza noworodkom i ich matkom. Odkąd istnieje świat, dla świętego rytuału nie ma lepszej przestrzeni niż zabezpieczone i sharmonizowane miejsce w domu lub w Przyrodzie. Coraz więcej Laszek zaczyna to przyjmować i rozważać rozwiązania, które oszczędzają im, ich mężom, i potomstwu ryzyka urazów i upokorzeń. System zauważył tę tendencję, mimo że z powodu wieloletniego programowania strachem i zależnością od "ratunku medycznego" jest ona dopiero w ostrożnym początku. Dlatego w mediach przybyło informacji, które ujawniając takie przemiany, jednocześnie mają zniechęcający ton, podkreślając ryzyko i niedogodności. Jednak, jak wszystkie zdrowe, związane z wolnością, transformacje, ta również jest nieodwracalna - i przyspieszy. Polki będą rodzić w domu, świadomie, spokojnie, ufnie, szczęśliwie. 

     - upadek Kościoła nabiera pędu i huku, a natężenie tego niewyobrażalnego do niedawna procesu jest tak silne, że media regularnie poruszają tę kwestię. Rok 2021 to rok rekordowych apostazji w Kraju Lachów, którzy wszak przeciw Turczynom, Tatarom, bolszewikom nacierali pod sztandarami chrześcijańskimi... A to dopiero początek. Groteskowe muszą zdawać się wypowiedzi tych, którzy zaproszeni do dzienników i studiów usiłują bagatelizować pękanie babilońskich murów i mówią coś o okresowych tendencjach albo po prostu potrzebie "jakichś zmian, bo Kościół jest ludzkości potrzebny". Jakie zmiany byłyby dobre dla instytucji zaprojektowanej przez zespół Lucyfera przy babilońskim stole sztabowym? Jest tylko jedna: całkowita rozbiórka. Ataki rozgniewanych ludzi na katolickie budynki budzą sprzeciw tak niereformowalnych chrześcijan jak miłośników starej architektury, ale będzie trzeba przyjąć to, co nieuchronne. Kościół zbiera własne żniwo wielowiekowego holokaustu i rabunku. Jest to gniazdo tak bardzo wypełnione zbrodniarzami, kłamcami i hybrydami, że od praw boskich oddala się niczym kłębowisko jadowitych węży. Nic tego gniazda nie ocali. Nie ma natomiast żadnej potrzeby podkreślania swego gniewu poprzez demolowanie kaplic: Kościół sam się rozsypie, dzięki kolejnym falom makabrycznych ujawnień i dzięki odcięciu od paliwa - energii omamionych żywicieli. Same budynki nie zostaną ocalone z żadnych powodów oszczędzenia "klejnotów architektury" (jedynie bardzo rzadkie wyjątki). Świadomy Naród rozbierze je jako generatory okultystycznego wżerania się w umysły i dusze ludzkie, jednocześnie uwalniając  ukryte pod piwnicami rzeczywiste dobra (czakramy, artefakty).

     - zdarzyło się gdzieś na Ziemi Gnieźnieńskiej w pewnych komisariatach... Dyżurni i przesłuchujący policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń co do braku maseczki na twarzy Wolnych Lachów, którzy weszli do gmachów. Jedynie poprosili o jakieś zamaskowanie szalikiem, bo mają kamery i mogliby mieć kłopoty. Co to oznacza? Że zgodnie z tym, co pisaliśmy, większość policjantów jest świadoma i pozostaje z Narodem. Dlatego gniew i prowokacje wobec funkcjonariuszy należy powściągnąć. Niech Rodak nie bierze się za bary z Rodakiem, chyba że w oczywistej sytuacji szykan i łamania swych praw. Co dalej ujawnili wspomniani wyżej policjanci? Każdy rzekł to samo: "Wiem, myślę to samo o maseczkach. Tyle że tu mogę tylko to pomyśleć, mówić nie." Pamiętajmy, że policja jest pod silną presją warszawsko-chazarskiej administracji i nie jest im łatwo. Jak większość z nas, manewrują w tych niełatwych okolicznościach, aby przetrwać, jak najmniejszym kosztem swego honoru i dumy. Daje się przecież zaobserwować, że zdecydowana większość patroli ignoruje przechodniów bez maseczek. Każdy bezwzględnie zostanie rozliczony za swoją postawę i czyny w czasie okupacyjnego statusu "pandemii". Pracę w policji straci od 10-30% funkcjonariuszy. Część w wyniku rozliczeń, część zaś złoży odznaki i mundury sama. Pozostali będą z Rodakami jeszcze bardziej niż kiedykolwiek dotąd. 

     - na Przedwiośniu Roku Wyzwoleńczego 2021 widzimy, iż Chazarowie wessani w lechickie dobra ponieśli wielką klęskę. Ich taktyczne założenia zduszenia Pobudki Słowian dzięki operacji szczepionkowej nie powiodły się. Mimo zaangażowania w kampanię dużych środków, w tym medialnych kukieł i sprzedawczyków, i tradycyjnych sztuczek siania strachu, tylko zasilili efekt przeciwny. Prawda jest bowiem taka, że szczepieniom poddają się jedynie nieświadomi, słabsi energetycznie, mentalnie i duchowo Polacy (w tym hybrydy). Lechicki trzon jest nienaruszalny. Żaden świadomy, dumny, Wolny Lach po szczepionkę się nie zgłosił. Tym samym okupanci ponoszą klęskę. Próbując osłabić Moc Narodu Polskiego, zasilili ją. 

     - zapowiadaliśmy (jak inne patriotyczne, słowiańskie, duchowe grupy) rozdzielenie światów i jest już ono widoczne. Stało się. Dusze wybrały swoje drogi ewolucji. Hybrydy wybrały tym bardziej - swoją autodestrukcję. Wolni Ludzie z duszami pragnącymi słońca i śpiewu ptaków, i śmiechu dzieci wybrali Życie. Życie to wolność. Wolna dusza nie klęka i nie przyjmuje ofert zniszczenia. Nigdy się nie poddaje. To esencja Dzieci Stwórcy. Nowy Świat wschodzi i warto każdy poranek witać z ufnością, opanowaniem i uśmiechem. Każdy wiosenny ptak śpiewa dla nas, dostrajając wibracje do potrzeb naszego organizmu i duszy. Wiosna niesie MOC. 

     Stary świat odchodzi i my nie musimy ani w tym uczestniczyć, ani go żegnać. Dowody na wymianę światów zawiera codzienna rzeczywistość. Czy ktoś wyobraża sobie, że Kościół (i wszelkie instytucji religijne) mogą jeszcze się podnieść z takiego mrocznego gruzowiska i na nowo uformować poddańcze zbiorowisko swoich żywicieli? A szpitalnictwo, które wkrótce zostanie obnażone z porażającej skali antynarodowych i antyrodowych zbrodni? Jest naturalne, że po dręczącym wolne dusze roku 2020 wszyscy jesteśmy już dość upokorzeni i zniecierpliwieni. Ale Wielkie Bum nadchodzi - los Matrixa przypieczętuje upadek finansjery i bankowości. Żadna ze zgruzowanych instytucji systemu nie zostanie już dla niego odzyskana. Wszelkie zreformowane urzędy będą już służyć tylko Narodowi. W Stanach Zjednoczonych dzieją się także przepowiadane procesy. Kolejne Stany odrzucają status pandemii i restrykcje. Niektóre fora szydziły z lechickich stron prorokujących przełom amerykański i rolę Trumpa, jednak czy prawdziwy Lach szydzi z Rodaka? Czy wykpiwa jego przekonania i nadzieje? Czy syci jego potknięciami i rozczarowaniami? Nie, tak czynią tylko chazarskie lisy na Lachów farbowane. Polak Polaka wesprze ramieniem w najgorszych próbach. To czyni nasz Naród niezniszczalnym. Judzenie lisów zignorujmy, do płuc wpuśćmy tylko tchnienie Wiosny.

     Co zapowiadaliśmy, nadchodzi. Planeta wraca do praw boskich, wraca do rąk ludzkich.

     Dlatego teraz przede wszystkim warto odetchnąć. Zasialiśmy Rodakom ziarna Otuchy i Pobudki. Owoców wypatrujmy w opanowaniu. Niech Wiosna zasila nasze organizmy, które potrzebują podniesienia sił, wibracji, Mocy. Pogróżkami kukieł z parlamentu i telewizora nie warto się trapić. Jesteśmy nietykalni i ewoluujemy tak, jak chce nasze serce. 

     Wszystkim życzymy dużo trawy pod stopami, energii z drzew, śpiewu ptaków i śmiechu dzieci tej pięknej wiosny - 

     Czcibor i Edyta

     Rozdzielenie światów zapowiadaliśmy w artykule z roku 2018 Ostatni dzwonek na granicy światów. Co stanie się z Polakami, którzy obudzą się później https://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2018/03/ostatni-dzwonek-na-granicy-swiatow-co.html

     O wpływie babilońskiej religii na Lachów i Słowiańszczyznę i powodach upadku Watykanu w artykule Bitwa słowiańsko-babilońska czyli pożar wszystkich katedr - http://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2019/06/bitwa-sowiansko-babilonska-czyli-pozar.html

     Wymieranie części Narodu, a nowe elity odrodzonej Ojczyzny - https://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2020/02/wymieranie-czesci-narodu-nowe-elity.html

Rok 2021 to rok rekordowy z dotychczasowych w ilości apostazji - formalnego opuszczenia Kościoła:


 

Szczepionki wstrząsają całym organizmem istoty ludzkiej nie tylko ze względu na swoją zawartość jako taką, ale i ze względu na wznoszące się wibracje planety i ciał fizycznych, które czynią takie toksyny i ingerencje jeszcze cięższymi do zniesienia...


 ŻADNE SZCZEPIONKI NIE SĄ KORZYSTNE DLA DNA I ŚWIADOMOŚCI ISTOTY LUDZKIEJ

 

PRZEDE WSZYSTKIM SPOKÓJ...


32 komentarze:

 1. "Planeta wraca do praw boskich,wraca do rąk ludzkich" jakże był mi dziś potrzebny ten artykuł po ciężkim spotkaniu z covidianem.
  Dziękuję i Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Po to jesteśmy w grupach Wolnych Lachów, by się wspierać. :) A covidian na tyle, ile można, trzeba ignorować. Łatwo nie jest czasem, to fakt. ;)

   Usuń
 2. Artykuł przeczytałam z zapartym tchem ☺️ Niech się dzieje!
  A co do policji potwierdzam- to samo dzieje się także w niewielkim mieście na ziemii łódzkiej 🙂 Mówię tu o wielu sytuacjach na własnym przykładzie. Patrzą, a nie widzą lub wręcz odwracają wzrok udając ,że nie dostrzegają ludzi bez masek 🙂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest. ;)
   Wszystko się poukłada... kiedy się porozkłada. :)

   Usuń
 3. Dzieki wielkie za to co robicie. My robimy. Pisze komentarz aby scie wiedzieli że wielu was czyta ale nie komentuje. Ale jesteśmy i czytamy.Tomek

  OdpowiedzUsuń
 4. Napiszcie ,pros,ę, jak skutecznie uczynić spostazję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba wyciągnąć akt chrztu z parafii, w której był chrzest i z pismem i tym aktem iść do obecnej swojej parafii złożyć. Pismo musi być w 3 egzemplarzach. ..............., ... listopada 2020 r.
   ....................................
   ....................................
   ....................................
   OŚWIADCZENIE WOLI
   Niniejszym oświadczam swoją wolę wystąpienia ze wspólnoty wiernych Kościoła rzymskokatolickiego. Czynię to na podstawie art. 53 par. 1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r., art. 2 pkt 2a ustawy z 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania oraz Dekretu Ogólnego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wystąpień z Kościoła oraz powrotu do wspólnoty Kościoła z 7 października 2015 r.
   Jednocześnie proszę o niezwłoczne:
   • usunięcie moich danych z wszystkich kościelnych zbiorów danych osobowych,
   • naniesienie adnotacji o tym wystąpieniu z Kościoła wszędzie tam, gdzie usunięcie moich danych nie jest możliwe,
   co czynię na podstawie art. 14 Dekretu ogólnego KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim z 13 marca 2018 r.
   Oświadczenie składam z własnej i nieprzymuszonej woli, w całkowitej zgodzie z własnym sumieniem, w pełni świadoma konsekwencji, które ono za sobą pociąga. W warstwie przedmiotowej, moja przynależność do Kościoła katolickiego jest fikcją, czego dowodzi a) nieuczestniczenie w tej wspólnocie w żaden oczekiwany sposób od momentu uzyskania pełnoletniości, b) sprzeciwianie się w sposób jawny aktywności Kościoła w sferze świeckiej poprzez pracę w organizacjach zmierzających do rozdziału Kościoła od Państwa, w tym do wycofania religii ze szkół publicznych, a także c) występowanie przeciwko religii i wierze jako takim, pozostającym w sprzeczności z dokonaniami nauki. Wszelkie sakramenty kościelne zostały mi udzielone w okolicznościach wykluczających zarówno legalność własnych oświadczeń woli, jak i możliwość rozpoznania ich skutków i znaczenia. Sakramenty te winny wiązać z Kościołem nie mnie, ale osoby sprawujące nade mną – wtedy małoletnią – opiekę. W warstwie formalnej, złożenie niniejszego oświadczenia jest skutkiem nierespektowania przez Kościół cywilnej ścieżki regulowania przez osoby poddane w dzieciństwie sakramentom ich stosunków z Kościołem katolickim w Polsce. Moje dalsze figurowanie w aktach Kościoła w roli wiernej stoi w związku z powyższym w wyraźniej sprzeczności zarówno z samą istotą tej wspólnoty, jak i z prawem Państwa polskiego, którego prymat nad wspólnotami religijnymi nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości.
   Proszę o niezwłoczne pisemne potwierdzenie dokonania stosownej adnotacji w księdze chrztu, z wysyłką na adres pocztowy jak w nagłówku. Zgodnie z ww. dekretem KEP adnotacja powinna mieć następującą formę: „Dnia … w Parafii … w … złożył/a formalne oświadczenie woli o wystąpieniu z Kościoła katolickiego”. Do niniejszego pisma załączam odpis aktu chrztu.
   ....................................

   Usuń
  2. Niestety, musisz spotkać się z proboszczem najbliższej parafii i powiedzieć, że występujesz z kościoła, bez żadnych tłumaczeń. Ale z księgi wieczystej (tej kościelnej) nikt Cię nie skreśli. Bo zawsze możesz wg nich zmienić zdanie ☺

   Usuń

 5. Tysiąc lat męki się kończy
  Dziś wychodzimy z ukrycia
  I zew nasz do was mknie gończy
  By do nowego pójść życia

  Wici już płoną na szczytach
  I z prochów życie się budzi
  Niewolą tysiąc lat skryta
  Powraca prawda do ludzi

  Dziś przed oczami nam staje
  Lechia w promieniach chwały
  Łącząca starym zwyczajem
  Słowiański bratni szczep cały

  Niech się krwią ziemia nasyci
  Niech miłość z tej krwi powstanie
  Z ukrycia wyszli Lechici
  I do was idą Słowianie!

  Lechosław Pietruszka

  OdpowiedzUsuń
 6. I niech MOC jest z nami, a MIŁOŚĆ nas wspiera....

  OdpowiedzUsuń
 7. https://youtu.be/ABKTOFDYnzM

  Ciekawy Film dodany pięć lat temu.

  Komentarz Hunt Dar jest bardzo trafny, że pomijane są inne kraje Słowiańskie w odbudowie Słowiańszczyzny jak np. Lechia. Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lechia jest GENERALNIE pomijana, co jest bardzo wymowne. Tu, u nas, jest punkt krytyczny dla procesów planety.

   Usuń
  2. Tylko kiedy, to się stanie? Kiedy wyjdzie prawda na światło dzienne...

   Usuń
 8. Witajcie Edyto i Czciborze, pozwolę sobie u was zamieścić Apel, który wczoraj zamieściłam na blogu u TAWa. Bez zbędnych komentarzy:

  APEL

  do służb w mundurach wszelakich, do policjantów, strażaków, księży, służb medycznych.

  Przecież wy wiecie, że to ściema, przecież wy wiecie, że ludzie są wykańczani chorymi regulacjami, procedurami, przepisami.

  Mam pytanie w związku z tym, czy możecie się zorganizować? Znacie siebie, wiecie co kto myśli. Możecie się zebrać do kupy i jednocześnie wypowiedzieć posłuszeństwo tym, którzy was zmuszają do łamania prawa. Księża, zbierzcie grupę, napiszcie list otwarty do biskupów, o biskupach i przeczytajcie go o 12 na mszy. Powidzcie ludziom w końcu prawdę o tym jak są okłamywani. Jeśli to zrobi jeden ksiądz, to go od razu wywiozą na zadupie, ale gdy to zrobi tysiąc księży na raz? Biskupom nie starczy tych zadupi, żeby was tam wysłać, ale…. choćbyście nawet tam wylądowali… czy nie po to szliście do seminarium, żeby głosić słowo Boże? Czy ludzie na „zadupiu” go nie potrzebują waszym zdaniem?

  Lekarze…. pojedynczym, mówiącym prawdę, starającym się leczyć zostaje odbierane prawo do wykonywania zawodu… a gdyby tak tysiąc, tysiące lekarzy stanęło po stronie ludzi… wszystkim wam nie odbiorą prawa do wykonywania zawodu. W Polsce są już metody umożliwiające leczenie ludzi. Naprawdę odpowiada wam pozycja wypisywacza recept? Nie wolelibyście naprawdę leczyć, stać się pionierami na świecie?

  Policjanci, wielu z was wkurza, że dostajecie rozkazy każące wam gnębić rodaków… widać po waszych oczach, że wstydzicie się tego, co wam każó robić, macie przyjaciół, kolegów w swoim środowisku, zbierzcie się i na którymś z protestów, które macie pacyfikować zerwijcie maski, zerwijcie kaski, stańcie po stronie ludzi…

  ZOSTANCIE BOHATERAMI!!!!!

  *

  A teraz moje przemyślenia:

  do księży: czy wam naprawdę bardziej zależy na dobrach doczesnych niż na życiu wiecznym? Przecież to wy nauczacie, że powinno się kroczyć przez życie w prawdzie, żeby kiedyś stanąć bez obaw przed Bogiem. A wy się bardziej biskupa niż Boga boicie? Dlaczego nie powiecie prawdy o obecnej sytuacji waszym Parafianom? Czy macie czyste sumienie, kiedy ludzie ufając wam, mediom, rządowi dają się prowadzić na rzeź? Czy nie czujecie obrzydzenia do siebie? Potraficie sobie w oczy spojrzeć? Co powiecie Bogu, gdy już przed nim staniecie?

  Strażacy, czy nie wstyd wam, kiedy wieziecie ufnych, starszych schorowanych ludzi, żeby inne służby mogły ich „wyszczepić”? Przecież waszym zadaniem jest chronić ludzkie życie, a pomagacie w eliminacji naszych i waszych przodków.
  Nie czujecie obrzydzenia do siebie? Potraficie sobie w oczy spojrzeć?

  Policjanci… cóż można wam powiedzieć, to co się od kilku miesięcy z waszą formacją dzieje, tego nie da się w kulturalnych słowach opisać. Co wy wyprawiacie? Czy po to szliście do służb, żeby się wysługiwać opłacanym przez bandytów politykom? Czy po to wkładaliście mundur, żeby rodaków na ulicach pałować i gazować? Nie czujecie obrzydzenia do siebie? Potraficie sobie w oczy spojrzeć?

  I w końcu służby medyczne, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Cóż wam można powiedzieć? nic, bo to co się dzieje, to jak się zeszmaciliście nie ma określenia w słowniku ludzi kulturalnych. Powinno wam zależeć na leczeniu ludzi, a na czym wam zależy? na straszeniu? na unikaniu? Czy to było waszym celem, gdy szliście na studia?
  Nie czujecie obrzydzenia do siebie? Potraficie sobie w oczy spojrzeć?

  To napisałam ja, Ula-Laszka, zwykła osoba, która nie potrafi zrozumieć jak dla kilku chwil świętego spokoju, dla kilku brzęczących srebrników można stać się człowiekiem bez honoru.

  Pamiętajcie, że oprawcy was nie oszczędzą, skończycie tam, gdzie ci, którzy dzięki waszym działaniom i zaniechaniom kończą, jedynie trochę później.

  Policja w gettach też myślała, że są elitą, że ci, których do wagonów wpychają, to nic nie warte (co??). Sami też tam w końcu wylądowali. Oprawcy was również nie oszczędzą. Bo to ciągle ci sami oprawcy.

  OdpowiedzUsuń
 9. covidian to stan świadomości... On chce brać odpowiedzialność za zdrowie i użyć pragnie szczepionke za której nikt nie chce wziąć odpowiedzialność, nawet producent

  OdpowiedzUsuń
 10. Post upewnil mnie, że idę właściwą drogą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden z piękniejszych i najważniejszych komentarzy, jakie tu umieszczono. DZIĘKUJEMY.

   Usuń
 11. Sława. Wiosna jest nasza. Artykul piekny i budujacy. Piekna wznoszaca energia u Was.lekarze i nauczyciele tez sie budza. Kocham Matke Ziemie i jak mi zle to odnoszenie sie do Niej w sercu dodaje mi otuchy. Dzis tez budujace info ze pis niechciane przez nas szczepionki przekaze nato. Wszystko do nich wraca. Dziekuje i pozdrawiam Wzzystkich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo ciepła otrzymaliśmy z tych Słów Mocy i Serdeczności. Chwytajmy zatem naszą Wiosenkę. :)

   Usuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 13. https://pin.it/6VxsNYa

  OdpowiedzUsuń
 14. Wasze Słowa krzepią. Dają Wedę i wprowadzają harmonię. Z głębi Serca - Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też z serca DZIĘKUJEMY. Nie wyobrażamy sobie nieść Słowa odbierającego uśmiech. :)

   Usuń