2020/09/06

Bransoletka z miedzi jako przykład świadomej i korzystnej ozdoby

   

     Czy wiecie, że miedziane ozdoby są nie tylko piękne, ale posiadają też właściwości lecznicze? O tym wiedzieli już nasi przodkowie - dlatego też noszono ozdoby z miedzi. Otóż jeśli naszemu organizmowi brakuje tegoż składnika, jest on wchłaniany poprzez skórę z takiej ozdoby jak np bransoletki.  Jej nadmiaru z kolei organizm nie gromadzi.  
     Łatwo możemy sprawdzić te właściwości... Jeśli ktoś ma niedobory miedzi lub na przykład chory pęcherz moczowy, ozdoby miedziane będą brudzić mu skórę. Nie oznacza to z kolei jakichś powstałych komórek nowotworowych, jak to już ktoś kiedyś wymyślił.
     Gdy organizm wchłonie tyle, ile mu potrzeba, skóra pozostaje czysta. Miedź zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego, utrzymuje zdrową skórę i barwę włosów oraz wspomaga płodność. Miedź odgrywa też dużą rolę w tworzeniu kolagenu czyli białka wchodzącego w skład kości, skóry i tkanki łącznej. Ma też swój udział w tworzeniu krwinek czerwonych i pomaga organizmowi korzystać z zapasów żelaza. Bierze też udział w tworzeniu melaniny naturalnego ciemnego pigmentu znajdującego się we włosach, skórze i tęczówce. Jak widać - same zalety!
     Najprostsze z takich bransoletek można wykonać samemu. Pamiętajcie też, że miedź oprócz właściwości leczniczych, chroni nas energetycznie. Dlatego noście ją na lewej ręce lub nodze. Forma takiej bransoletki powinna być formą zamkniętą. Działa to trochę tak jak okrąg wyspany z soli w czasie jakiegoś rytuału.Wyznaczamy swoją przestań. Dajemy znać obcej energii: NIE ZBLIŻAJ SIĘ!
     Dawni Słowianie nosili ozdoby i ubrania nie tylko dla ozdoby, ale jednocześnie dla samoochrony, uzdrowienia, zasilenia. Do tego jako wyzwalający się Naród właśnie wracamy. 
     Darz Bór,
     Czcibor i Edyta 

     Zapraszamy do artykułu  Powrót do rodzimych symboli, amuletów, ubrań, praw i rytuałów to powrót do Domu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz