2020/08/26

Runy jako pole siłowe Rodu Lechickiego: odal


     Runa Odal (odala, othala) jest opiekunką Rodziny, wprowadza do domu ład i harmonię, ciepło, spokój i poczucie jedności oparte na bezpieczeństwie. Można ją przyrównać do greckiej opiekunki domowego ogniska, Hestii. W dawnych epokach Ród i szczep były mocno zaznaczone jako podstawa silnego, synchronizującego się w potrzebie Kraju - dlatego sięgano po wszelkie tych Rodów środki ochrony, w tym - runy. Na starych domach z muru pruskiego można jeszcze spotkać runę Odal, która chroniła mieszkańców i błogosławiła im.
     Ktoś, kto nie chce kontynuować samotnego życia, i szuka możliwości założenia Rodziny lub wspólnoty (na przykład w osadzie lechickiej), może skorzystać z energii tej runy i wzmocnić swoje kroki ku zmianie (na przykład urzeczywistnienie dla siebie gwarnego, przytulnego domu).
     Gdyby poczucie osamotnienia czy opuszczenia miało się zakradać do twej duszy, Lachu, możesz przywołać runą Odal ludzi towarzyskich, będących wsparciem w rozwoju życia. Nie będą to jednak ludzie, którzy pozwolą tobie żyć w stagnacji, lecz przyniosą nowe wyzwania.
Konfrontacja z innymi formami życia może dać spełnienie i szczęście duszy, zaś zainstalowany w domostwie Odal przyzywa duchy przodków do opieki nad naszymi Rodami, wzmacnia więzi rodzinne i zasila założyciela Rodziny - generuje w nim opiekuńczość, odpowiedzialność, bojowość w osłonie bliskich i czyni mu cały Ród wartością nadrzedną.
     Ochrona Rodu dzięki runie Odal nabierze większej Mocy - ale ponadto jej energia wesprze wszystkie plany i projekty rodzinne sprzyjające wzrostowi bogactwa i harmonii.
     Darz bór Rodom Wolnych Lachów
     Czcibor i Edyta
     Stowarzyszenie Lechistan Gniezno. dnia 15 lutego 2020

O runach bracia Rosjanie: http://turborunes.ru/%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%BB.html?fbclid=IwAR05H7_uHLYZG4BdAgsTQmzdSQX9m5gyBibRvXYlDEpmGqObdikPTmzxBgI


Othala jako pole siłowe Rodu, wkomponowana architektonicznie w konstrukcję domu słowiańskiego:
Bindruna czyli kombinacja kilku run. Poniższa zawiera między innymi Odal:

2 komentarze:

  1. A co runy wrogich ludów skandynawskich mają wspólnego z Lechitami?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi

    1. A co jeśli "wrogowie" przejęli runy od Lechitów? Inni wrogowie to nam czerwoną nić ukradli. ;)

      Usuń