2022/09/27

Restrykcje kowidowe a przejazdy komunikacyjne. E-mail Stowarzyszenia Lechistan do Zarządu MPK Gniezno z lutego 2021

 


Zarząd MPK Gniezno

    Uprzejmie apelujemy, aby zwrócili Państwo uwagę kierowcom autobusów miejskich - żeby nie stosowali szykan i pouczeń wobec tych gnieźnian, którzy podczas korzystania z usług przewozowych nie noszą maseczek.
    Jako że z szacunkiem traktujemy transport publiczny i jego znaczenie dla funkcjonowania mieszkańców miasta, zależy nam na kulturalnej interakcji i podtrzymaniu dobrej renomy MPK w oczach mieszkańców. Stosowanie szykan wobec pasażerów naszym zdaniem zagraża dobremu imieniu i postrzeganiu firmy. Jest ono bowiem inicjowane przez nielegalne rozporządzenia rządowe, które:
    - łamią konstytucję czyli najwyższe prawo obywatela polskiego
    - święte prawa człowieka i Słowianina to jest Wolnej Woli, Wolności Słowa i samodecydowania
    - stoją w kolizji wobec opinii wielu naukowców i lekarzy, w tym polskich, podważających uzasadnienie tak wprowadzanych restrykcji jak samego ogłoszonego statusu pandemii.
    Coraz liczniejszy opór społeczeństwa wskazuje na duże prawdopodobieństwo procesów sądowych za doznane szykany i straty materialne. Postawa każdego urzędu i instytucji będzie zatem poddana ocenie i rozliczeniu przez Naród - po rozwiązaniu obecnego rządu i parlamentu, i odwołaniu stanu pandemii.
    Z wymienionych wyżej powodów, podkreślając zgodność z prawem i konstytucją, oraz wartość jedności między gnieźnianami - apelujemy o nowe wytyczne wobec kierowców, aby swoją postawą uszanowali wolność wyboru i przekonania oraz godność wszystkich pasażerów.

    Z pozdrowieniami, Zarząd Stowarzyszenia Lechistan Gniezno

****

    Przypominamy e-mail wysłany przez nas półtora roku temu do dyrekcji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Gnieźnie, aby motywował naszych Rodaków do okazywania woli i stanowiska w każdych sposobnych okolicznościach. Nasi urzędnicy i usługodawcy zaczynają dostrzegać różnicę w postrzeganiu, opiniowaniu ich pracy i projektów przez lokalne społeczności i coraz powszechniej przez te społeczności demonstrowane oczekiwania, w tym dotyczące ich realnego wpływu na wszelkie sprawy. Tym samym, lokalnie, zapalając mniejsze lub większe ogniska przemiany, odnawiamy nasz wspólny Lechitów Dom.

    Teraz jest wyjątkowo determinujący czas kreowania - działanie jest ważne, decydujące, konstruujące naszą nową rzeczywistość.

    Dużo Mocy w Waszych kreacjach i projektach!

    Czcibor i Dobromiła 

    Zdjęcie ze strony MPK Gniezno. http://www.mpk.gniezno.pl/aktualnosc/137-bezplatna-komunikacja-2209 W tle za autobusem ratusz, siedziba Rady Miasta i Prezydenta. 

2 komentarze:

 1. W Niemczech niestety, ludzie bez srasek do środków masowego transportu nie są wpuszczani. No chyba, że są inżynierami i lekarzami zamorskimi, z wiadomych kierunków.
  Ja chodzę pieszo. Chyba, że przyłączę się do jakiejś grupy inżynierów albo lekarzy, to jadę 😛

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy Naród siedzi silniej w jakichś programach. Niemcy w szeregowym posłuszeństwie, Polacy w poświęceniu (swej świętej Krwi)... Niewątpliwie ten Twój szlak samotnego, wolnego i przenikliwego kota dobrze Ci służy. ;)

   Usuń