2022/12/18

Taktyczne wycinki w tle nasadzeń. E-mail Stowarzyszenia Lechistan Gniezno - Serce Rodu do kierownictwa Zakładu Zieleni w Gnieźnie


    Dzień dobry.
    Mimo upływu kilku tygodni nie otrzymaliśmy od Pani i Zakładu Zieleni żadnej odpowiedzi w kwestii wycinania zdrowych drzew przy okazji odnowy dziecińca przy Alei 3 Maja. W międzyczasie gnieźnianie podesłali nam dokumentację kolejnych strat, czyli mimo naszego sygnału oraz długotrwale oraz jednoznacznie wyrażanej opinii mieszkańców miasta – kontynuują Państwo proceder niszczenia zieleni i redukcji tego wspólnego, podkreślmy: wspólnego dobra gnieźnian. Dosłane przez kolejnych przejętych dewastacją zieleni mieszkańców dotyczą ulicy Cymsa oraz terenu za osiedlem Pustachowa, gdzie bezkrytycznie zrąbano wyjątkowo dorodny okaz. Doszły także kolejne zdjęcia z ulicy 3 Maja.
    Z kolei my zrobiliśmy w listopadzie zdjęcia (załączamy je w wiadomości) przy ulicy Jeziornej,
gdzie też wycięto kolejne dorodne drzewa. Też dorodne, też cichcem, też z nie wiadomo czyim podpisem, i też wbrew woli gnieźnian.
    Jasno i wielokrotnie wyrażonej. 
    Jako że wysyłają nam - coraz częściej - zdjęcia w nadziei i wyjaśnienia zniszczeń, i zatrzymania ich, ponawiamy pytania, aby odesłać Państwa odpowiedzi (które będą też publikowane w przestrzeni publicznej i instytucjonalnej):     

    - dlaczego wbrew woli gnieźnian wycina się kolejne zdrowe drzewa? 

    - czy ze swego powołania Zakład Zieleni nie powinien oddalać projektów niszczących
drzewostan?     

    - czy Zakład Zieleni ma zgodę Prezydenta i Urzędu Miasta na przyjmowanie projektów odbierających mieszkańcom zieleń? Kto ostatecznie decyduje? 

    - czy Zakład Zieleni ma prawo/przywilej powstrzymać projekty ratusza i deweloperów niszczące zieleń? Jeśli tak, dlaczego tego nie robi?

    - czy Zakład Zieleni zgadza się z nami, że swą pracą i postawą powinien być oddany woli mieszkańców, a nie urzędników miasta? 

     Ze strony Urzędu Miasta Gniezna, a ściśle działu Zakład Zieleni Miejskiej, pozwolimy sobie
zacytować fragment widniejącej tam treści: 

    Przedmiotem działalności Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie jest:
     - utrzymywanie parków, skwerów i urządzonej zieleni miejskiej wraz z istniejącą
infrastrukturą i małą architekturą
     - utrzymywanie zieleni w pasach drogowych ulic wraz z istniejącymi elementami małej
architektury;
     - utrzymanie nieurządzonych terenów zieleni;
     

    Czy rzeczywiście?...
    Z pozdrowieniami,  

    Zarząd Stowarzyszenia Lechistan Gniezno - Serce Rodu
    5 grudnia 2022

 
    Wszelka korespondencja, działania i interakcje Stowarzyszenia są publikowane na forach
lokalnych i ogólnokrajowych. 
    Powyższy e-mail w celach zapoznawczo-informacyjnych został także przesłany wybranym
gnieźnieńskim portalom informacyjnym, Prezydentowi Miasta Gniezna, Radzie Miasta i profesorowi Łukaszowi Łuczajowi.

***

    Komentarz dodatkowy. Nadal czekamy na odpowiedź także i na ten e-mail. Jednocześnie rośnie dokumentacja gromadzona przez gnieźnian. 

    Jeszcze przed końcem roku opublikujemy pionierski w skali Polski projekt Lechicki Duch Miasta  (na przykładzie Gniezna), stanowiący wstęp procesowy do wiecowego zarządzania miastami i wsiami (i zresztą sprawami narodowymi), który to projekt zostanie przesłany do gnieźnieńskiego magistratu i wybranych instytucji i mediów, a także opublikowany na forach lokalnych i ogólnokrajowych. Naturalnie projekt jest tylko jednym ze stadiów całego ważnego dla Lachów i Słowian procesu, a skupia się na wspólnym decydowaniu o tkance przyrodniczej i architektonicznej.

    Z błogosławieństwem dla naszych zielonych Sojuszników i Przyjaciół,

    Czcibor i Dobromiła

    Ilustracja ze strony - https://pixabay.com/tr/vectors/gece-kent-kentsel-binalar-7112331/

6 komentarzy:

 1. Z racji wykonywanego zawodu (przemieszczam się służbowo na terenie 4 województw) oraz zamiłowania do leśnych spacerów z przykrością stwierdzam, że nasze lasy są w bandycki sposób wycinane na potęgę. To kolejny dowód świadczący o okupacji naszej ziemi. Szyderstwem do kwadratu jest nazwanie przedsiębiorstwa zajmującego się tym procederem "lasy państwowe". Zresztą zauważyłem, że prawie każda instytucja zawierająca w swojej nazwie "państwowe" lub "narodowe" działa z premedytacją na naszą szkodę.
  Ja już nawet nie oczekuję sprawiedliwości i rozliczenia odpowiedzialnych, mimo, iż wycięcie każdego zdrowego drzewa traktuję na równi z morderstwem każdej innej istoty żywej. Czekam, aż odpowiedzialni za to, po prostu raz na zawsze znikną z naszej przestrzeni...
  pozdrawiam gorąco
  Marcin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja stwierdzam to samo, np w Lasach Pszczyńskich całe olbrzymie połacie po wycince, a drewna ułożone w stogi czekają na wywózkę.
   Prawdopodobnie nasz polskojęzyczny nierząd spłaca podobno okradzionych pasożydów z ich dóbr.
   Tylko, że pomylono adresy,
   zamiast do Niemców, żądają
   spłaty od Polski.

   A że polskojęzyczny nierząd, to oni sami, więc mamy to co mamy.
   Najwyższy czas, by temu uciąć " łby".
   Czas by to tałatajstwo opuściło Nasz Lechicki kRAJ, i udało się do miejsca swojego przeznaczenia.

   Usuń
  2. Nazwą równie szyderczą, co "Lasy Państwowe" jest nazwa "Zarząd Zieleni Miejskiej". Działalność Zarządu polega na zalewaniu zieleni betonem. Żeby oddać zarządowi sprawiedliwość: w świeżo wylanym betonie są enklawy dla sadzonych w równiutkich rządkach kikucików roślinek. Kikucik po wyschnięciu wymieniany jest na nowy - interes się kręci.

   Marcinie, ja sprawiedliwości dla morderców też nie oczekuję, bo ona jest nieuchronna. Co zasiali, to i zbiorą, i to w trójnasób. Każdy czyn ma swoje konsekwencje, każda akcja wywołuje reakcję.

   Pozdrawiam
   Dziewanna

   Usuń
  3. Tak, to proceder zbrodniczy, a nie banalny występek. Będzie rozliczony.
   Póki co, mimo wrażenia walki z wiatrakami, róbmy nawet drobne, ale zdecydowane w woli działania. Matka Ziemia widzi. :)

   Usuń
 2. Ta. Widzę to u siebie i w miejscach które odwiedzam. Kurestwo. Niestety mam też znajomych którzy w tym biorą udział. Wprost mówię im, że okradają mnie i resztę Rodaków i rozpierdalają elo system. Robią pustynie z miejsc które były dzikie. Wszyscy dla pieniędzy..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli znajomi, to szczególnie przykre. Znamy i pośród naszych frapujący przykład programu kontroli umysłu.

   Usuń