2022/04/06

Ochrona Dzieci przed agresją dźwiękową. Co wszyscy możemy zrobić?

    


    Wraz z wiosną wzrasta prawdopodobieństwo narażenia naszych niemowląt oraz Dzieci starszych i zwierząt na agresję dźwiękową. Zaczyna się nasilony ruch motocyklowy. Do niestety codziennych praktyk należą beztroskie i hałaśliwe rajdy ulicami miast motocykli, a czasem i pojazdów z celowo rozregulowanymi tłumikami. W niektórych przypadkach z pojazdów dochodzi jeszcze głośna muzyka z samochodów w godzinach wieczornych, nocnych, wczesnoporannych. W ten sposób sporo młodych kierowców zaznacza swoją radość życia, co jest zrozumiałe, ale jednocześnie brak wyobraźni, empatii i świadomości (czyli odpowiedzialności) wobec skutków, jakie mogą wywołać. Nagły i przenikliwy hałas budzi strach i płacz u maluchów i może mieć skutki traumatyczne. U niemowląt i Dzieci do szóstego roku życia każdy przestrach może mieć efekt traumy. 

    W związku z tym apelujemy do kierowców, zwłaszcza motocyklistów, aby mieli na uwadze dobro wszystkich Dzieci - które de facto warto traktować wspólnie jako dobro narodowe i okazywać postawę tak ostrożną jak opiekuńczą. Szczególnie drażliwe sytuacje to wieczorne i nocne przejazdy z jazgotem pod oknami domów/bloków, w których śpią niemowlęta - co jest dziś w Polsce jeszcze powszechnym zjawiskiem, oraz gwałtowne ruszenia na światłach przy pasach, w pobliżu wózka, w którym jest Dziecko. Wiemy, że śpiący człowiek znajduje się na wyjątkowo podwyższonym poziomie wrażliwości - nie przypadkiem akcje policji lub komandosów są wycelowane w przeciwników pogrążonych we śnie. 

    Tym bardziej śpiące niemowlę jest narażone na silny przestrach gwałtownym, nieznanym dźwiękiem. U niemowlęcia przestrach ma rezonans traumatyczny.

    Apelujemy nie tylko do kierowców. Musimy założyć, że nie wszyscy mają odpowiedni poziom zrozumienia i empatii, szczególnie młodzież. Tym bardziej - doświadczenia życiowego, które poszerza paletę przewidywania następstw. Dlatego też zwracamy się i do żon, sióstr, matek, ojców, przyjaciół i znajomych takich posiadaczy motocykli lub stuningowanych aut, aby przekazali im słowo dla uwrażliwienia

    Jednocześnie ponawiamy apel do operatorów pojazdów ratunkowych i interwencyjnych, aby przed uruchomieniem syreny upewnili się, że auto nie znajduje się akurat przy dziecku, albo wózku

    Jednocześnie też - zwracamy się do wszystkich Rodaków. Mimo że pozostało jeszcze trochę pracy nad wyzwoleniem Kraju Lechitów i uzyskaniem pełnej gwarantowanej ochrony nad Dziećmi, już dziś wspólnymi siłami możemy zrobić bardzo dużo. Kluczem są życzliwość, empatia, troska i świadomość. To wyeliminuje mnóstwo sytuacji grożących straumatyzowaniem Dzieci - naszego wspólnego dobra. Niech za przykład posłuży remont mieszkania, który w przypadku bloku oznacza dużo gwałtownych i niepokojących dźwięków dla żyjących tam maluchów. Znamy przykład, gdy jeden z sąsiadów nie uprzedził o tym, że zamierza uruchomić wiertarkę udarową i silnie wystraszył półtoraroczne Dziecko. Na tyle, że na każde kolejne uruchomienie reagowało lękiem i płaczem, i ostatecznie matka musiała z nim opuścić budynek na czas pracy sąsiada. 

    Dźwięk wiertarki przenoszony ścianami klatki schodowej jest dla wrażliwego malucha nie tylko głośny, obcy i nieznośny, ale po prostu upiorny i traumatyzujący. 

    Oczywiście trzeba czasu, aby dobrostan każdego jednego Dziecka uszanował - lub sytuacyjnie chronił - każdy jeden Lach. To rzecz wymiany informacji, rozmów Rodaka z Rodakiem, podnoszenia wspólnego pola świadomości narodowej. Dlatego dziś najlepszą gwarancją nietykalności, beztroski i równowagi małych Lasząt jest czujność ich Rodziców, rozważnych i przewidujących.

    Pamiętajmy zawsze o dobru wszelkich Polskich Dzieci. Ich dobrostan i nienaruszalność są najwyższym priorytetem ludów słowiańskich i przywrócenie tej świętej praktyki uzdrowi wiele spraw naszej Ojczyzny.

    Niech spokój i radość pozostają w Waszych Rodzinach.

    Dobromiła i Czcibor

    W ramach Kampanii Przeciw Agresji Dźwiękowej Pojazdów publikowaliśmy:

    - Prawo Słowian: nietykalność jako Pierwsze Prawo Lacha - https://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2020/08/prawo-sowian-nietykalnosc-jako-pierwsze.html

    - Kampania przeciw dźwiękowej agresji motocykli - https://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2020/08/wezwanie-do-pospolitego-ruszenia-lachow.html

    - Słupy ogłoszeniowe w sprawie narodowej - Kampania Przeciw Agresji Dźwiękowej Pojazdówhttps://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2021/09/supy-ogoszeniowe-w-sprawie-narodowej.html

    - Syreny dźwiękowe a wrażliwość niemowląt. Apel do kierowców i załóg pojazdów interwencyjnychhttps://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2022/02/syreny-dzwiekowe-wrazliwosc-niemowlat.htmlBrak komentarzy:

Prześlij komentarz